Filamenty 3D

Typy materiałów termoplastycznych w ofercie: ABS+, PLA, Nylon, LayWood, LayBrick, Guma, TPU, Carbon, PETG, HIPS oraz materiały podporowe 100% rozpuszczalny w wodzie PVA, patrz sklep www.fialmenty3d.com.pl

Materiał Premium, posiada bardzo dobre właściwości przetwórcze, niski skurcz w szerokim zakresie temperatur. Jest to materiał techniczny stosowany ogólnie w przemyśle.
Specyfikacje techniczne materiałów:

Kolor: z dostępnej palety kolorów zapraszamy do sklepu: www.fialmenty3d.com.pl

FDM/FFF jest to najpopularniejsza technologia w druku 3D. Zawdzięcza to przystępnej cenie drukarek oraz dużej dostępności materiałów do druku- filamentów. Większość popularnych drukarek sprzedawanych masowo stosuje tę technologię. Polega ona na przetapianiu filamentu oraz nakładaniu go warstwa po warstwie przez dysze. Technologia jest tania i popularna jednak ma dość dużo ograniczeń. To czy wydruk się uda, według projektu, zależy od ustawień wszystkich parametrów drukarki. Druk w tej technologii trwa stosunkowo długo a dokładność to około 0,1 mm w osiach X, Y, a dokładność w osi Z determinuje grubość nakładanej warstwy filamentu.

Filament PREMIUM ABS+ w porównaniu do standardowych materiałów ABS charakteryzuje się zmniejszonym skurczem przetwórczym, zwiększone spajanie warstw oraz sześciokrotnie większym współczynnikiem płynięcia.

Specyfikacje techniczne materiałów:www.fialmenty3d.com.pl