Projekty 3d

Projektujemy elementy konstrukcyjne lub zespoły:

  1. Wykonanie projektu wstępnego,
  2. Prototypownie,
  3. Walidacja projektu, cubing, korekty i usprawnienia konstrukcyjne,
  4. Tworzenie dokumentacji technicznej 3D/2D,
  5. Tworzenie komputerowej wizualizacji trójwymiarowej,
  6. Tworzenie renderu modelu 3D,
  7. Wytworzenie końcowego, rzeczywistego modelu fizycznego wykonanego w druku 3D

PROJEKTY KONCEPCYJNE

Szkice koncepcyjne 3D prototypowe

Doskonały pomysł na nowy produkt można narysować na kawałku serwetki jednak dalej pozostanie on pomysłem jeżeli na jego podstawie nie powstanie dobry projekt koncepcyjny. Projekt taki posiada zdecydowanie większą wartość ponieważ prezentuje on podstawową funkcjonalność, cechy geometryczne, wymiary wyrobu a także stanowi podstawową walidację. Projekty koncepcyjne wykonujemy w oprogramowaniu CAD 3D i choć modele te są bardzo uproszczone w stosunku do finalnych projektów wykonawczych pozwalają już na wykonanie modeli fizycznych lub wczesnych prototypów na przykład metodą druku 3D. Model taki może być również wykorzystany do prezentacji biznesowych oraz materiałów marketingowych.

PRZYKŁADY PROJEKTÓW

» Prototypy, modele koncepcyjne
» Projekty do druku 3D
» Jednostkowe części maszyn

PROJEKTY WYKONAWCZE

Projekty 3D dostosowane do produkcji

Przygotowany przez inżynierów projekt wykonawczy zorientowany jest na wybrane materiały i techniki wytwarzania wykorzystywane do wyprodukowania wyrobu lub wykonania serii prototypowej. Projekt 3D części uwzględnia technologiczność konstrukcji charakterystyczną dla danej techniki wytwórczej (frezowanie, toczenie, wtrysk i inne). Sposób projektowania złożonych zespołów części zorientowany jest na technologię montażu.

PRZYKŁADY PROJEKTÓW

» Produkcja seryjna
» Elementy pod obróbkę skrawaniem
» Projekty pod wtrysk

DOKUMENTACJA TECHNICZNA

Rysunek techniczny 2D

Rysunek techniczny maszynowy wciąż pozostaje podstawowym sposobem komunikacji między konstruktorem, technologiem i operatorem. Podstawą do tworzenia tych rysunków są modele CAD 3D, które przedstawiane są w postaci rzutów opatrzonych przez konstruktora wymiarami oraz innymi oznaczeniami kluczowymi dla procesów wytwórczych. Dzięki projektowi 3D znacznie szybciej możemy wprowadzać zamiany konstrukcyjne do dokumentacji rysunkowej. Dokumentacja rysunkowa 2D przygotowana jest w formie papierowej jaki i elektronicznej. Na życzenie klienta przygotowujemy wzory arkuszy z uwzględnieniem jego logotypów i oznaczeń. Wykonujemy rysunki techniczne według standardów ISO.

PRZYKŁADY PROJEKTÓW

» Dokumentacja technologiczna
» Dokumentacja złożeń (BOM)
» Dokumentacja specjalna